لستاندار

تجربه بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب مکتوب شود

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، مصداق بارز خدمت به انقلاب است، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای عمران و آبادانی روستایی و عدالت اجتماعی، رسالت سنگین و ارزشمندی دارد.

به گزارش پایگاه خبری سراب نیوز به نقل از فارس، محمدرضا پورمحمدی در دیدار معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم تابش، رئیس فقید این بنیاد، اظهار داشت: تدبیر و جدیت ایشان در حادثه زلزله میانه و سراب کمک کرد تا برگ زرین دیگری در کارنامه بنیاد مسکن رقم بخورد.

وی با اشاره به تجارب بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب، گفت: در این حادثه، راهبردی ابتکاری در پیش گرفته شد و ما در عرض یک سال توانستیم همه وظایف خود را انجام دهیم.

پورمحمدی تأکید کرد: روشی که به کار گرفته شد، موجب شد در هفته اول اسکان اضطراری در عرض یک ماه اسکان موقت و در عرض یک سال اسکان دائمی زلزله‌زدگان حل شود و این تجربه موفق باید به عنوان افتخار دولت و نظام، مکتوب و مستندسازی شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث، گفت: در زلزله میانه و سراب تنها ۵ نفر را از دست دادیم؛ هرچند جان یک نفر هم برای ما مهم است، اما اگر مقاوم‌سازی روستایی صورت نمی‌گرفت قطعاً تلفات بیشتری داشتیم.

وی تصریح کرد: مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی هم از نظر عمران و آبادانی روستاها و هم از نظر عدالت اجتماعی رسالت ارزشمندی است و این کار مصداق بارز خدمت به انقلاب است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم با قدردانی از حمایت‌های استاندار از مجموعه بنیاد مسکن، یادآور شد: با تدابیر و همکاری‌های مدیریت استان، تجربه خوبی در بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب به ثبت رسید.

محمدرضا شاملو همچنین مرحوم تابش را از مدیران اجرایی سالم و زحمتکش کشور عنوان کرد و با اشاره به خدمات ۱۶ ساله ایشان در بنیاد مسکن، تصریح کرد: مرحوم تابش قبل از ریاست بنیاد مسکن هم همواره در همه صحنه‌ها و حوادث حضور فعال داشت و متانت و آرامش ایشان موجب شد که بتوانیم بحران‌های مختلف را به خوبی مدیریت کنیم.