با حضور جوانپور انجام شد؛

کلنگ‌زنی پروژه دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی سراب

مراسم کلنگ‌زنی پروژه دانشکده دامپزشکی و علوم دامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سراب نیوز از سراب، مراسم کلنگ‌زنی دانشکده دامپزشکی و علوم دامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار و با حضور عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی و نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

یوسف داودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه دانشگاهی گفت: شهرستان سراب به‌عنوان قطب دامپروری و دامداری کشور با وجود بیش از یک میلیون رأس دام بزرگ و کوچک، نیاز به علمی و صنعتی‌تر شدن دارد.

وی افزود: با توجه به وجود هیئت علمی توانمند گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب و رشته‌های مرتبط موجود در این واحد دانشگاهی، راه‌اندازی این دانشکده می‌تواند صنعت دامپروری شهرستان را به سمت پرورش دام به‌صورت دانش‌بنیان و با تلاش در علمی‌کردن شیوه‌های نگهداری و اصلاح نژاد و در نتیجه کسب بازده و سود بیشتر برای دامداران و صنعت دامپروری شهرستان را متحول کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراب هم با تأکید بر منویات مقام معظم رهبری در نقش‌پذیری دانشگاه‌ها در حل مشکلات جامعه و در راستای تحقق شعار تولید، مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها و رسالت دانشگاه در حل مشکلات منطقه‌ای و ملی ساخت این دانشگاه را متناسب با نیازهای شهرستان دانست.

جعفر نهری‌اقدم ابراز امیدواری کرد که خدمات این دانشکده در توسعه و علمی‌تر شدن دامپروری سراب و رفع مشکلات دامپروران منطقه و افزایش درآمد دامداران و تولید ملی مؤثر باشد.