تدبیر کرونایی

ضرورت تدبیر درمورد احتمال توزیع کرونا همراه با روغن نباتی

قیمت مرغ و روغن نباتی در حالی افزایش یافته، که کرونا و پروتکل های بهداشتی در صف های توزیع مرغ منجمد فراموش شده و مسئولان انگشت اتهام گرانی ها را به سوی یکدیگر نشانه می روند.

به گزارش سراب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از سراب، در حالی که محدودیت‌ها و مقررات سخت‌گیرانه در بسیاری از شهرهای کشور به امید عقب راندن جولان کرونا ویروس برقرار شده و حتی اعضای ستاد کرونا نیز به دو نیمه تقسیم شده و جلسات بالای ۱۵ نفر ممنوع اعلام شده در گوشه و کنار کشور شاهد شکل‌گیری صف‌های طویل مردمی برای دریافت مرغ و روغن هستیم.

در شهرستان سراب نیز در مقابل برخی فروشگاه‌ها شاهد شکل‌گیری تجمع‌ها بدون رعایت فاصله‌گذاری‌ها هستیم.

سهراب اشرافی رئیس اداره صمت سراب شکل‌گیری این تجمع‌ها را به دلیل تفاوت قیمت کالای ارائه شده (مرغ و روغن) با قیمت بازار را اجتناب ناپذیر دانست.

با توجه به اینکه در توزیع روغن و مرغ ممکن است کرونا نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توزیع شود شایسته است تا ستاد کرونا در این زمینه با تشکیل کار گروهی چاره اندیشی کند و  ترفندهای لازم را برای جلوگیری از جولان کرونا به کاربندد.

توزیع در مراکز متعدد و نوبت‌بندی می‌تواند راهکار مناسبی باشد.

به نظر می‌رسد، آن طور که مسئولان اجرایی وعده داده‌اند، به زودی شاهد تعدیل قیمت مرغ و روغن نباتی باشیم، اما سئوالی که برای همیشه باقی خواهد ماند، این است، که قسمت بعدی سریال افزایش قیمت‌ها به کدام کالای اساسی مردم باز می‌گردد و بی تدبیری کدام نهاد و سازمان اجرایی روی سفره مردم تأثیرگذار خواهد بود.