جلز و ولز بازار در کمبود روغن؛

تداوم مشکل کمبود روغن جامد در آذربایجان‌شرقی

معاون نظارت و بازرسی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: کمبود روغن نباتی در این استان همچنان پا برجاست و این مشکل به صورت کشوری تداوم دارد.

به گزارش سراب نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی، یوسف پایدار دلیل اصلی کمبود و نبود روغن جامد را در استان مربوط به محدودیت‌های سهمیه‌ای استان‌ها اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تولید و عرضه این محصول به اندازه میزان تقاضا نیست و تا زمانی که این مشکل رفع نشود، معضل کمبود ادامه دار خواهد بود.

وی توزیع روغن جامد را در واحد‌های صنفی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آذربایجان شرقی بسیار پایین و در حد و حدود میزان سهیمه اختصاصی استان بیان کرد و گفت: این سهمیه‌ها نیز برای آن دسته از واحد‌هایی که دارای کد مخصوص از سازمان صنعت، معدن و تجارت باشند، به صورت محدود توزیع می‌شود.

پایدار اظهار کرد: بر همین اساس از ۲۵ اسفند گذشته توزیع بسیار محدود روغن نباتی برای آن دسته از واحد‌های صنفی واجد شرایط با حواله‌های صادره، توزیع می‌شود.

به گفته وی هم اکنون در آذربایجان شرقی مشکل کمبود روغن مایع وجود ندارد و این محصول در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نیز واحد‌های صنفی مربوطه به وفور وجود دارد.

در ماههای اخیر پس از افزایش ناگهانی قیمت روغن نباتی جامد و گوشت مرغ، این دو کالای اساسی و مورد نیاز مردم در استان کمیاب شده است و بسیاری از واحدهای صنفی مربوط از عرضه این محصولات خودداری می کنند.

از طرفی احتکار روغن و مرغ توسط سودجویان و فرصت طلبان، بر زخم گرانی و کمبود مواد غذایی پر مصرف در استان نمک پاشیده است.

مردم با انتقاد شدید از بی تدبیری دولت و ضعف نظارت مسئولان مربوط، رسیدگی جدی و موثر نهادها و دستگاههای ذیربط را خواستار شده اند.