افزایش دو برابری بستری های کرونا در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی از افزایش دو برابری بیماران بستری در مراکز درمانی استان در 10 روز اخیر خبر داد.

به گزارش سراب نیوز، پورمحمدی در نشست شورای برنامه ریزی استان گفت: با تمهیدات و اقدامات انجام‌شده، مشکلی در تأمین دارو در استان نداریم و مراکز درمانی هم برای پذیرش بیماران کرونا آمادگی کامل دارند.

وی با بیان اینکه شرایط کرونایی کشور، نگران‌کننده است، افزود: شیوع بیماری به سرعت در حال افزایش است و در برخی از شهرها، ظرفیت مراکز درمانی پر شده است و با ادامه روند فعلی شرایط سختی را پیش رو خواهیم داشت.

استاندار آذربایجان شرقی در عین حال با اشاره به روند ثابت تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا گفت: موج پنجم کرونا طولانی‌تر از موج‌های قبلی است و همه باید کمک کنیم تا این مرحله سخت هم سپری شود.

وی با اعلام اینکه ۳۰ درصد جمعیت استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: با دستور رئیس جمهور تا پایان شهریور ۳۰ میلیون دوز واکسن تأمین خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم که میزان واکسیناسیون در استان تا آن زمان به ۴۵ درصد برسد.

پورمحمدی همچنین به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ازجمله منع ترددهای بین‌استانی و تعطیلی مشاغل از ۲۵ تا ۳۰ مرداد اشاره کرد و گفت: مراقبت‌ها و اعمال شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی دستگاه‌های مسئول جدی گرفته شود.