۳ میلیون زائر در مسجد مقدس جمکران حضور یافتند

به گفته معاون امور فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم تا صبح روز نیمه شعبان، ۳ میلیون عاشق و دلداده امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران حاضر شده‌اند که شیعیان اقصی‌نقاط جهان و مواکب مختلف بین‌المللی نیز امروز خود را برای بیعت مجدد جمکران رسانده‌اند.

به گزارش سراب نیوز به نقل از فارس، ابوالقاسم مقیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به تلاش مجموعه‌های مختلف استان برای میزبانی مطلوب از زائران جمکران در نیمه شعبان اظهار کرد: این روزها قم شاهد حضور گسترده زائران است و ما همه تلاش‌های خود را برای خدمت به زائران بکار گرفته‌ایم.

وی از تشکیل کمیته‌های مختلف در ستاد تسهیلات زائرین استان قم یاد کرد و گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های مردمی یکی از ویژگی‌های مراسم نیمه شعبان امسال است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم گفت: تا صبح روز نیمه شعبان یعنی چهارشنبه ۱۷ اسفندماه، ۳ میلیون عاشق و دلداده امام زمان (عج) در مسجد مقدس جمکران حاضر شده‌اند که این آمار نشان از افزایش حضور مردم در مراسم نیمه شعبان است.

وی تصریح‌کرد: در ایام نیمه شعبان امسال نسبت به سال گذشته، افزایش ۲۵ درصدی تردد و ورود خودروها به استان قم را تاکنون شاهد بوده‌ایم.

منتظران امام زمان(عج) از آفریقا تا یمن و هند همه آمدند

شیعیان جهان در قالب ده‌ها موکب بین‌المللی از کشورهای مختلف برای خدمت‌رسانی به زائران مسجد مقدس جمکران به قم آمده‌اند.