عرضه گسترده مرغ منجمد در آذربایجان شرقی

رئيس سازمان جهادکشاورزي آذربايجان شرقي از عرضه گسترده مرغ منجمد با قيمت مصوب دولتي در استان خبر داد.

به گزارش سراب نیوز، اکبر فتحی در حاشیه جلسه وبیناری قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی با حضور وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه در راستای حمایت از مصرف کنندگان، عرضه گوشت منجمد مرغ با قیمت مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و تعداد ۱۹ مغازه خرده فروشی به عنوان کاسبان امین در سطح شهر تبریز و سایر شهرستانها در حال انجام است ادامه داد: توزیع اینترنتی گوشت منجمد مرغ نیز از امروز انجام می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: با توجه به روند افزایشی قیمت گوشت مرغ گرم در بازار و در راستای رفاه حال مصرف کنندگان، عرضه گوشت مرغ منجمد در تمامی مراکز عرضه اعم از فروشگاه های زنجیره ای و صنوف منتخب همچون کوروش،سیمای مشاغل، تعاونی مصرف کارگران،بازرگام، جانبو، بایرام، اوجوز مارکت، آذرمرجان و.. آغاز شده است.

وی افزود: با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام با هدف تسریع در تنظیم بازار این کالای اساسی، هر کیلوگرم مرغ منجمد به قیمت مصوب هرکیلو ۴۸ هزارتومان عرضه می شود.

وی اضافه کرد: به استناد مصوبه کمیته اقدام مشترک مبنی بر توزیع یکهزار تن گوشت مرغ منجمد جهت ایجاد تعادل در بازار، برش توزیع  شهرستانی به شرط تحویل درب سردخانه شرکت پشتیبانی با اولویت فروشگاه¬های زنجیره¬ای، تعاونی¬های مصرف و تعاون روستایی و فروشگاه-های معتبر و دارای اهلیت دارای صندوق مکانیزه انجام شده است.

فتحی اظهار داشت: توزیع مویرگی و نظام مند مرغ منجمد تنظیم بازار توسط مباشرین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اتحادیه‌های کارگران، تعاونی مصرف کارکنان، استارت آپ‌ها بدون محدودیت در حال انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به زمان اجرای این طرح گفت: این طرح تا زمان ایجاد تعادل در بازار و قیمت مصوب ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اجرا شده و هیچ محدودیتی در عرضه نداریم و مردم دیگر نگران تأمین مرغ خود نباشند.

وی به برنامه ریزیهای این سازمان برای تامین محصولات دامی و پروتئینی اشاره و تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین گوشت گرم و منجمد مرغ و گوشت قرمز در استان وجود ندارد./ منبع صداو سیما