صدور هزار و ۷۰ هنرکارت برای هنرمندان استان قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: هزار و ۷۰ هنرکارت تاکنون برای هنرمندان استان صادر شده که به تدریج در حال توزیع بین هنرمندان است.

به گزارش سراب نیوز و به نقل از صداوسیما؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم اهداء نمادین هنر کارت به دو هنرمند استان قزوین گفت: واریز نیم درصدی امتیاز نقدی در هر خرید به هنرکارت، واریز آنی کمک مستمری افرادی که تحت پوشش صندوق اعتباری هنر هستند و واریز آنی هزینه‌های بیمه تکمیلی کسانی که برای بیمه تکمیلی هنرمندان ثبت نام کرده اند از مزایای هنر کارت است.

اسماعیلی افزود: هنرمندانی که هنر کارت آن‌ها ارسال نشده می‌توانند با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه برای دریافت مبلغ واریزی به شعب بانک آینده در سراسر استان قزوین مراجعه کنند.

او با بیان اینکه دریافت هنرکارت محدودیت زمانی ندارد، افزود: هنرمندان می‌توانند رزومه فرهنگی و هنری، رسانه‌ای و قرآنی خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال و پس از بررسی‌های لازم برای ثبت نام هنر کارت اقدام کنند.

در مراسمی به صورت نمادین به استاد احمد پیله چی از هنرمندان پیشکسوت خوشنویسی و استاد غلامحسین لطفی پیشکسوت تئاتر و سینما که هر دو دارای نشان درجه یک هنری هستند هنرکارت ویژه اعضای صندوق اعتباری هنر اهداء شد.