در مسابقات شطرنج تبریز؛

شطرنج باز سرابی مقام اول مسابقات شطرنج رده های سنی استان را کسب کرد

مسابقات شطرنج تبریز که با حضور شطرنج بازانی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان برگزار شد با شناخت نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش سراب نیوز، در این مسابقات که با حضور ۹۴ شطرنج باز و در ۹ دور به روش سوئیسی برگزار شد در بخش جوایز اصلی سعید ریاضی از ارومیه اول شد و سامان امیر پور از مراغه،  مسعود محمدی حامد،  سعید طالب زاده و سعید زارع همگی از تبریز دوم تا پنجم شدند.

در بخش جوایز فرعی مسابقه نیز محمد یوسفی، مهدی عدالت خواه، اسد زال پور، فواد مختار ساسانی، احمد پور فتح الهی،  حمید فتح الهی و علی زینالی همگی از تبریز عناوین برتر را به دست آوردند.
در بخش پیشکسوتان احمد غفاری از تبریز و در بخش بانوان مهتاب حکمتی نژاد و فاطمه فرهادی هر دو از تبریز رتبه برتر را کسب کردند و بخش دختران و پسران رده های سنی مختلف نیز فاطمه نقش حسینی از تبریز، طاها گلشانی از بستان آباد، آرش متعجب از سراب، ثمین عبداللهی از تبریز، علیسا امیری حمیدی،  آسنا گلی زاده از تبریز، مهدی پوشیده از اهر و ارسلان کافی به عناوین برتر رسیدند.

سرداور این مسابقات سونا سید طراح و عباس درسته، نازلی ایران زاد و شراره حملبر داوران این مسابقات بودند.

روش سوئیسی مخصوص رقابت‌هایی است که تعداد شرکت کنندگان زیاد است اما برگزار کنندگان تمایلی ندارند از روش حذفی استفاده کنند و از طرفی به‌کارگیری روش دوره‌ای مستلزم صرف وقت و هزینه سنگینی است. بنابراین در روش سوئیسی مسابقات به صورت دوره‌ای اما در چند دوره محدود (مثلاً هفت دوره) بین شرکت کنندگان صورت می پذیرد و قهرمان نهایی رقابت‌ها شرکت‌کننده‌ای است که بالاترین امتیاز را در میان سایرین کسب کرده باشد.