نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی:

سراب ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید گیاهان دارویی را دارد

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بهره گیری از طب تلفیقی گفت: سراب ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید گیاهان دارویی کشور را دارد.

به گزارش سراب نیوز، یوسف داودی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه دوره کرونا بزرگترین تجربه نظام سلامت کشور بود گفت: در ایام فراگیری و شیوع کرونا جامعه سلامت سربلند بیرون آمده و باید تجربیات این دوره مستند نگاری شود و در برنامه ریزی های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، طب ایرانی و سنتی را نیز در دستورکار قرار داده و قصد دارد تا به صورت علمی و بر پایه دانش روز این حوزه را سازماندهی کند تاکید کرد: امروزه باید پژوهشگران و دانشمندان حوزه طب با مطالعه و تحقیق؛ طب تلفیقی را مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم سراب بحث توریسم سلامت را نیز مورد تاکید قرارداد و تصریح کرد: خوشبختانه وزارت بهداشت با تدوین طرح جامع توسعه عدالت و تعالی سلامت نسبت به گسترش دستیابی به خدمات سلامت و بهداشت در شهرستان‌ها توجه ویژه نشان می‌دهد.

عضو قوه مقننه کشور با بیان اینکه در حوزه گیاهان دارویی نیز باید برنامه ریزی اصولی صورت گیرد یادآور شد: شهرستان سراب می‌تواند به قطب سرمایه گذاری در حوزه گیاهان دارویی تبدیل شود.