فتحی؛

بهره برداری از بزرگترین طرح گاوداری شیری آذربایجان شرقی در بخش مهربان سراب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از بهره برداری از بزرگترین گاوداری مولد شیری آذربایجان شرقی در بخش مهربان شهرستان سراب تا پایان سال جاری با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزراش سراب نیوز، اکبر فتحی در حاشیه بازدید از گاوداری در حال ساخت ۲۰۰۰ راسی فائزی پور در شهرستان سراب  در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی ضمن اظهار این مطلب افزود: این پروژه پیشرفت خوبی داشته است و با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی،  امیدوارم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه این واحد روزانه ۴۰ تن شیر تولید خواهد کرد، افزود: با بهره برداری کامل از بزرگترین گاوداری مولد شیری آذربایجان شرقی در شهرستان سراب، شاهد افزایش سالانه ۱۲ هزارتنی شیرخام و ۵۰۰ تن گوشت قرمز در استان خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه با راه اندازی این طرح زمینه اشتغال ۸۰ نفر به طور مستقیم و ۲۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد، گفت: علاوه بر آورده شخصی سرمایه گذار، ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز از سوی بانک کشاورزی برای طرح فوق مصوب گردیده است.

وی با بیان اینکه بهار سال ۹۹ پروانه تاسیس این واحد شیری صادر شده و در حال حاضر شاهد ساخت تاسیسات آن هستیم ادامه داد: این طرح گاوداری با یک هزار راس گاو شیری مولد و در سطح یک هکتار ساخته شده است که برای تامین علوفه آن ۴۰ هکتار زمین اختصاص یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: لازم می دانم از همراهی فرماندار و معاون وی و سایر مسئولین شهرستانی و از همکاران خود در شهرستان سراب و بخش مهربان قدردانی کنم.