افزایش ۶۵ درصدی تردد در جاده های آذربایجان شرقی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تردد‌های برون شهری در محور‌های استان ۶۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش سراب نیوز و به نقل از صداوسیما؛ اروجعلی علیزاده افزود: فروردین ماه امسال ۱۹ میلیون و ۵۱۷ هزار تردد خودرو درمحور‌های استان ثبت شده است که نشانگر افزایش ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی اظهار کرد: این آمار از ۸۲ دستگاه ترددشمار نصب شده در محور‌های مختلف آذربایجان شرقی به دست آمده است.
علیزاده گفت: از کل تردد‌های ثبت شده در فروردین ماه امسال ۱۴ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۸۶ درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک است.

وی محور‌های رفت و برگشت تبریز- ایلخچی با بیش از ۲ میلیون و ۶۸۹ هزار تردد، تبریز- صوفیان با بیش از یک میلیون و ۶۱۶ هزار تردد، ایلخچی- آذرشهر با بیش از یک میلیون و محور بناب – مراغه با بیش از ۴۶۸ هزار تردد را پرترددترین محور‌های آذربایجان شرقی در فروردین ماه اعلام کرد.
علیزاده گفت: محور ملکان – بناب و محور‌های رفت و برگشت میاندوآب – ملکان از دیگر محور‌های پر رفت و آمداستان در این بازه زمانی بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان افزود: درحال حاضر مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی با ۲۴ دوربین نظارت تصویری، ۸۸ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور فعال که ۱۱ سامانه با پیشرفت بالای ۹۰ درصد نیز در شرف راه اندازی است، هفت دستگاه تابلوی پیام متغیر و ۸۲ دستگاه ترددشمار آنلاین در سطح محور‌های مختلف وضعیت تردد خودرو‌ها در استان را رصد می‌کنند.
طول راه‌های آذربایجان شرقی حدود ۱۴ هزار کیلومتر است.