آمادگی استان برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی

جلسه کارگروه خرید تضمینی محصولات کشاورزی استان امروز برگزار شد.
به گزارش سراب نیوز و به نقل از صداوسیما؛ استاندار گلستان در جلسه کارگروه خرید تضمینی محصولات کشاورزی استان با اشاره به نزدیک شدن فصل خرید محصولات کشاورزی در استان اظهار کرد: تا پایان تیر ماه نباید گندم از استان خارج شود و تنها این اقدام پیش از این زمان از طریق مکاتبه مدیر کل غله استان میسر خواهد بود.
هادی حق شناس  تصریح کرد: قیمت خرید تضمیمی در سال جاری برای کلزا ۱۱ هزار تومان, گندم ۵ هزار تومان خواهد بود و از ۸ خرداد تا ۵ تیر اوج خرید محصولات کشاورزی در ۱۲۰ نقطه برای گندم و ۴۲ نقطه برای کلزاست.
وی افزود: پیش بینی می شود یک میلیون و ۵۰ هزار تن گندم,۷۸ هزار تن کلزا,۷۳ هزار تن جو و ۱۹۳ هزار تن چغندر تولید در استان صورت گیرد.
استاندار گلستان گفت: بانک کشاورزی با همکاری جهاد کشاورزی و غله برای جلوگیری از ایجاد صف در ۳۸ شعبه خود از کشاورزان بخواهد استفاده از خدمات الکترونیک را به دریافت خدمات حضوری ترجیح دهند.
دکتر حق شناس ادامه داد: کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش باقیمانده از برداشت خودداری کنند و البته با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.
وی یادآور شد: تا زمانی که کارخانجات و سیلوهای استان ظرفیت پذیرش گندم را دارند نباید اجازه خروج محصول از استان داده شود.
استاندار گلستان خاطر نشان کرد: با توجه به ازدحام احتمالی جمعیت در مراکز خرید محصولات کشاورزی رعایت دستورالعمل های بهداشتی الزامی است.
دکتر حق شناس گفت: امسال قیمت خرید تضمینی گندم ۲ برابر سال پیش اعلام شده است که امیدواریم موجب حمایت از کشاورزان شود
وی تاکید کرد: با همکاری پلیس اقتصادی با اخلال گران بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی برخورد می شود.